28 marca 2008

Będzie łatwiejszy wyjazd ze Skrajnej

Koniec z czekania w korku i trudnościami z wyjazdem z ulicy Skrajnej. Mieszkańcy skarżyli się, że w godzinach szczytu bardzo trudno włączyć się do ruchu w ulicę Wrocławską. "Trzeba coś z tym zrobić, aby ułatwić wyjazd" - mówili w rozmowie z Radiem Zielona Góra.

Do połowy kwietnia Miasto wyłoni firmę projektową, która przedstawi koncepcję, jak dokładnie przebudować skrzyżowanie, następnie propozycja będzie przedyskutowana z radnymi i policją. "Założenia są takie, aby dla wyjeżdżających w lewo utworzyć pas wyłączony, jadący ze Skrajnej w stronę miasta będą mogli płynnie włączyć się do ruchu. Będzie się to wiązało z przesunięciem pasów na ulicy Wrocławskiej" - mówi Piotr Tykwiński z Biura Zarządzania Drogami. "Przy prawoskręcie chcemy utworzyć nowy, wydzielony pas ruchu, który zmieści się przed zatoka autobusową. Będziemy musieli jednak wyciąć lub przesunąć dwa, trzy stare drzewa" - dodaje Tykwiński.
Pod uwagę brano również możliwość zainstalowania świateł, ten pomysł został jednak odrzucony przez Wydział Ruchu Drogowego.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: