06 marca 2008

Co dalej z Hotelem Polan?

Od prawie 20 lat straszy zielonogórzan, przyszedł czas, aby coś z nim zrobić - mowa tu o niedokończonym bloku - dobudówce do Hotelu Polan. Jest szansa, że sprawa się rozwiąże, bo miasto jest w trakcie rozmów z właścicielem hotelu. - "W latach 90 - tych Spółka Orbis wystąpiła do nas z pozwoleniem na budowę, jednak do dnia dzisiejszego nie zakończono prac. Teraz wraz ze spółką zastanawiamy się czy nie warto by przenieść obiektu i gdzieś indziej stworzyć czterogwiazdkowy hotel " - mówi wiceprezydent Dariusz Lesicki.

A co stanie się z terenem po przeniesieniu Hotelu Polan? - "Obiekt nie należy do miasta, na razie musimy więc ustalić wspólne stanowisko z właścicielami" - dodaje Lesicki.
Radio Zielona Góra zapytało mieszkańców, co widzieliby w tym miejscu. Pomysły były różne. „Można tu zrobić centrum handlowe” – mówiła jedna z rozmówczyń – „Dobrze by było powiększyć basen albo zrobić większy obiekt sportowy” – dodawali inni.
Pod koniec kwietnia, gdy zakończą się rozmowy z Grupą Orbis, miasto zacznie się zastanawiać, jak najlepiej wykorzystać ten teren.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: