05 marca 2008

Czy będzie kolejny hipermarket?

Jest miejsce na kolejny hipermarket- władze Zielonej Góry planują, że wielkopowierzchniowy obiekt handlowy mógłby stanąć w okolicach ulicy Dąbrowskiego. To jedno z ustaleń powstałych podczas prac nad studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. To dokument, który określa co będzie można zbudować w różnych częściach Zielonej Góry. - „Najnowszym pomysłem jest znalezienie miejsca na hipermarket” - mówi prezydent Janusz Kubicki.

Hipermarkety to w naszym mieście temat kontrowersyjny, dużo emocji mogą wzbudzić także inne ustalenia studium. Władze miasta chcą aby na niektórych terenach, służących do tej pory za miejsca rekreacji postawić budynki mieszkalne. "Miasto musi się zmieniać" - przekonuje prezydent – „Nie będę podawał przykładów, jakie miejsca mogłyby być w ten sposób wykorzystane, bo pewnie wywołałyby to dyskusje i konflikty, ale miasto musi się rozwijać” – dodaje prezydent.
Już niedługo studium zostanie przedstawione do publicznej wiadomości, wtedy też zielonogórzanie będą mogli wnosić do niego uwagi. Dokument powinien trafić pod obrady Rady Miasta w kwietniu.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: