18 marca 2008

Galerie i markety

Nie hipermarket, lecz drugi Focus Park – taki obiekt według władz Zielonej Góry mógłby powstać w okolicach ulicy Dąbrowskiego. Prezydent chce, aby na terenie, który w 2009 roku opuści Lumel powstała galeria handlowa podobna do tej budowanej na terenie Polskiej Wełny.

Zapis o przeznaczeniu tego terenu pod wielkopowierzchniowy obiekt handlowy ma znaleźć się w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania miasta. Magistrat prowadzi już także rozmowy z zainteresowanymi budową obiektu inwestorami. „Uważamy, że ten kwartał miasta ożyje dzięki budowie galerii. Wierzę, że powstanie tam cos na wzór Focus Parku czy Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu” – mówił prezydent Janusz Kubicki.

Budowa galerii handlowej przy Dąbrowskiego doprowadzi do utrudnień komunikacyjnych w tamtej części miasta. Dlatego prezydent chce, aby inwestor sfinansował budowę fragmentu Trasy Aglomeracyjnej, która zagwarantuje płynny przepływ samochodów. Ten pomysł poparli już radni SLD i PiS. „Ta trasa jest niezbędna. Tym bardziej, że jak wykazały badania najwięcej kierowców przemieszcza się w kierunku wschód-zachód, pomiędzy wielkimi osiedlami i campusami uniwersytetu” – mówił nam Kazimierz Łatwiński, radny PiS.

Władze miasta zamierzają także zezwolić na powstanie w Zielonej Górze kolejnych hipermarketów. Zielone światło mają w końcu otrzymać przedsiębiorcy, którzy za Auchan chcą zbudować Leroy Merlin. Inny wielkopowierzchniowy obiekt handlowy mógłby powstać w okolicach Trasy Północnej pomiędzy ADB a Makro. „To już jest poza miastem i możemy tam sobie pozwolić na hipermarket” – dodaje prezydent Kubicki.

Okazuje się, że większość mieszkańców chętnie zrobi zakupy w kolejnych marketach - "Lubię kupować w dużych sklepach, bo jest taniej. Czym więcej marketów, tym lepiej" - mówili mieszkańcy. Są jednak i tacy, którzy uważają, że w takim mieście jak Zielona Góra jest już za dużo podobnych obiektów. W połowie kwietnia zielonogórzanie będą mogli wnieść swoje uwagi do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania miasta.

Źródła: rzg.pl

Brak komentarzy: