06 marca 2008

Lesicki o inwestycjach

„Pojawiły się propozycje inwestorów zainteresowanych zagospodarowaniem terenu wokół byłego Lumelu” – mówi nasz dzisiejszy gość w Café Ermitaż. Zdaniem wiceprezydenta Dariusza Lesickiego, to obszar nieco zaniedbany a stworzenie centrum handlowego spowodowałoby ożywienie okoli ulicy Dąbrowskiego.

„Wokół pojawiłyby się budynki mieszkalne i ta część miasta mogłaby odżyć’ – mówi wiceprezydent. Dodaje, że chodzi także o nowe miejsca pracy - w galerii zatrudnienie mogłoby znaleźć około 500 osób.
„Mamy być centrum regionalnym, więc musimy tworzyć takie miejsca, które spełnią rolę magnesu” - podkreślał Lesicki i zaznaczał, że dzięki temu także markety zaczną konkurować między sobą pod względem wysokości oferowanego wynagrodzenia.
Nasz gość mówił też, że dzisiaj otworzone zostanie centrum finansowe jednego z dużych banków, które będzie działało w Topazie, a lokalizacja została szczegółowo przemyślana i po dokonaniu analiz padło właśnie na nasze miasto. Kolejny inwestor to firma Trevira, która poszukuje już pracowników – wymieniał Lesicki.
W Cafe Ermitaż rozmawiano także o promocji. Zielona Góra wystawia się teraz na targach ITB w Berlinie. Promowane jest m.in. otwarcie Palmiarni w nowym wydaniu.

Źródło: rzg.pl

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

To jakaś schiza rządzących te galerie handlowe!
niedługo będzie wiecej galerii niz ludzi w tym mieście!
loofty tam zróbcie gamonie!