11 marca 2008

Rektorat prawie gotowy

"To będzie jeden z najpiękniejszych obiektów w Zielonej Górze"- mówi rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego, profesor Czesław Osękowski. Remont nowej siedziby rektoratu przy ul. Licealnej wkroczył w ostatni etap prac.

Potrzeba około miesiąca, by zamknąć budowę obiektu - mówią władze uczelni. Potem przyjdzie czas na wyposażenie sal i sukcesywną przeprowadzkę rektora, części prorektorów i całej administracji. Gotowe są już sale, toalety i korytarze oraz sala senatu i koncertowa. W większości położone są także posadzki i parkiety.
Kończąca się inwestycja cieszy rektora, który zaznacza, że zyska estetyka miasta i cały kwartał ożyje, jeśli zestawimy to ze starówką i Focus Parkiem. Zdanie profesora Osękowskiego podziela część zielonogórzan, którym odnowiony budynek przypadł do gustu. Mieszkańcy podkreślają jednak, że do pełni szczęścia potrzeba jeszcze odnowienia sąsiednich kamienic.
Pracownicy rektoratu mają rozpocząć pracę w budynku przy ul. Licealnej od września. Władze uczelni zapowiadają, że obiekt nie zostanie całkowicie zamknięty - w piwnicach ma być sala wystawowa, w której plastycy będą mogli prezentować swoje prace, tam także mają odbywać się koncerty.
Remont obiektu kosztował ponad 20 milionów złotych.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: