05 marca 2008

Rusza budowa centrum handlowego przy os. Pomorskim

Na ziemi pod supermarket miasto zarobiło rekordową kwotę - osiem milionów złotych. Potem mieszkańcy czekali na sklepy prawie 10 lat.

Już niedługo poczekają...

Jeszcze w tym miesiącu ruszyć ma budowa centrum handlowego naprzeciwko os. Pomorskiego. Inwestycję prowadzić będzie spółka Burza, która w 1999 roku kupiła ten teren od miasta - za rekordową kwotę 8 mln zł. Przez lata słyszeliśmy tylko o przymiarkach do inwestycji, ale ta w końcu rusza. Na październik zaplanowano otwarcie sklepów.

To dopiero początek?

- Planujemy budowę hali o powierzchni siedmiu tysięcy metrów kwadratowych - zapowiada Janusz Jasiński, właściciel firmy Burza. - Będzie tam sklep Intermarche, Bricomarche oraz pasaż z butikami i punktami usługowymi. Czyli oferta podobna do tej na ul. Batorego, ale pod jednym dachem.

To jest pierwszy etap inwestycji, który kosztować ma 20 milionów złotych. A spółka myśli już o kolejnym. - Chcemy też zbudować tu stację paliw. I ponieważ grunt ma aż sześć hektarów, w planach są również sklepy RTV i AGD, centrum sportowe i może sklep z artykułami do wyposażenia wnętrz. Te przedsięwzięcia zależą jednak od zewnętrznych inwestorów. Czyli od tego, czy będą chciały na tym terenie zainwestować inne podmioty.
Na razie Burza skupia się na swojej inwestycji.

- Chcielibyśmy, by było to centrum handlowo-usługowe dla osiedla - zapowiada J. Jasiński. - W pasażu chcemy więc zlokalizować aptekę, pocztę, usługi fryzjerskie, pralnię...

W takim centrum pracę znalazłoby około 150 osób.

Ludzi i pieniędzy przybywa

Mieszkańcy osiedla Pomorskiego już kilka lat temu sygnalizowali, że potrzebują na osiedlu marketu. W badaniach prowadzonych przez urząd tylko jedna piąta lokatorów os. Pomorskiego i Śląskiego była zadowolona z jakości handlu. Teraz na osiedlu będzie do wyboru kilka punktów handlowych - jest tu już sklep Plusa, buduje się Biedronka, a teraz jeszcze spore centrum. Skąd taki wysyp handlowych inwestycji? - Osiedle się powiększa - mówi J. Jasiński. - Stąd też nasza decyzja o rozpoczęciu inwestycji. Na pobliskim os. Mazurskim wkrótce staną nowe bloki. Już rozpoczęły się budowy. No i klienci mają teraz więcej pieniędzy.

Coraz więcej osób mieszka również w okolicy Kiesielina. Wracając z miasta po pracy do domu będą po drodze robić zakupy...

Źródło: gazetalubuska.pl

Brak komentarzy: