28 marca 2008

Tesco rośnie w oczach. Zrobisz wielkie zakupy

Dobra wiadomość dla zakupoholików. Wkrótce otwartych będzie ponad 40 nowych sklepów. W połowie maja będziemy mogli robić już zakupy w nowej galerii hipermarketu Tesco. Pracę znajdzie tam 150 osób

Jeszcze musimy trochę uzbroić się w cierpliwość. Chociaż z zewnątrz hala nowego Tesco wygląda już na gotową, w środku cały czas uwijają się jeszcze tabuny robotników. Montują ścianki działowe, kładą posadzki, ciągną instalacje do wszystkich boksów.

Idziemy na wielkieee zakupy

Na 6 tys. m kw. znajdzie się ponad 40 nowych sklepów. Na razie szefostwo Tesco nie chce zdradzić konkretnych marek, które wejdą do galerii, ale na pewno znajdą się tam trzy salony obuwnicze, w tym jeden ekskluzywny, duży sklep ze sprzętem RTV i AGD, sklep zoologiczny, jubiler, salon prasowy i z książkami, przedstawiciele telefonii komórkowych i oczywiście sklepy odzieżowe, głównie z modą młodzieżową. Oprócz tego już niemal standardowo będzie salon kosmetyczny, fryzjerski, solarium, kwiaciarnia. Dla zgłodniałych zaplanowano sieciową restaurację i kawiarnię, a dla dzieci - kącik zabaw.

Rozbudowa zielonogórskiego Tesco trwa już od roku. Hala zwiększy się o połowę. Ilość miejsc parkingowych zostanie jednak taka sama. - Zrobiliśmy nowe parkingi z tyłu sklepu i na dotychczasowym placu, gdzie rosła trawa i rozstawiał się czasem cyrk. W alejkach zasadzimy drzewka, pojawi się też mała architektura - tłumaczy Sebastian Czerwiński, menedżer hipermarketu.

Uwaga! W nocy jest remont

Jak jednak zaznacza, rozbudowa sklepu to nie koniec inwestycji. - W najbliższym czasie będziemy mieli też bezobsługową myjnię samochodową, parking strzeżony dla klientów, a co najważniejsze już w ten weekend rusza generalny remont starej hali Tesco - dodaje.

Zmieniona będzie też kolorystyka ścian, pojawią się nowe lampy i nowe regały. Na żadnym stoisku nie będą one wyższe niż 1,8 m, by klientom wygodniej było sięgać po towary nawet z najwyższych półek. Zmieni się też układ stoisk. Więcej miejsca będzie na napoje, wodę, piwo czy słodycze. Również mrożonki i dania gotowe będą eksponowane na większej powierzchni niż dotychczas. W jednym miejscu będą też wszystkie produkty, które są potrzebne do wyposażenia i utrzymania czystości w domu. - Chcemy, by kupujący kosz na śmieci nie musiał szukać na drugim końcu sklepu worków na śmieci. Teraz będzie wszystko obok siebie - tłumaczy Sebastian Czerwiński. Z wiosenną kolekcją do Tesco wchodzą też nowe marki ubrań, stąd stoisko odzieżowe będzie bliżej głównego wejścia.

Remont potrwa do końca kwietnia. Sklep będzie jednak czynny jak dotychczas całodobowo. - Prace głównie będą odbywały się w nocy, kiedy jest mniej klientów. Będziemy się też starać, by tak przestawiać towary, by robotnicy nie przeszkadzali w zakupach - wyjaśnia Czerwiński. Jak tłumaczy, zielonogórskie Tesco jest trochę królikiem doświadczalnym. Jest pierwszym sklepem sieci, w którym zostanie zastosowany nowy wystrój opracowany na podstawie badań marketingowych.

Źródło: Gazeta Wyborcza Zielona Góra

Brak komentarzy: