24 kwietnia 2008

Będzie basen?

Jest nowa wizja basenu w Zielonej Górze. Prezydent Janusz Kubicki zapewnia, że obiekt powstanie. Dziś na specjalnej konferencji prasowej prezydent miasta przedstawił program funkcjonalno-użytkowy zielonogórskiego basenu i hali widowiskowo-sportowej. W jednym obiekcie ma się znaleźć basen i hala, podziału na dwa obiekty nie będzie powiedział prezydent. Rozpisany zostanie kolejny przetarg.

Będzie on w formule "zaprojektuj i wybuduj". Obiekt będzie znajdował się przy ul. Sulechowskiej w miejscu byłej Giełdy Rolno-towarowej. Hala ma pomieścić 5 tys. osób, a basen to właściwie cały kompleks, od brodziku dla matki i dziecka po pływalnię ze zjeżdżalniami. Przetarg zostanie ogłoszony w poniedziałek.
Rozstrzygnięcie nastąpi najprawdopodobniej w połowie czerwca. Program funkcjonalno-użytkowy został przygotowany przez firmę zewnętrzna przy udziale Urzędu Miasta mówił doradca prezydenta do spraw basenu i hali Robert Jagiełowicz. " Nie mogliśmy wykonać tego przy udziale zielonogórskich firm dlatego zatrudniliśmy firmę zewnętrzną". - dodał.
Projekt basenu wraz z wykonaniem ma kosztować około 110 mln złotych. Oprócz basenu na obiekcie mają się znaleźć: kręgielnia, kosmetyczka, siłownia i sauna. W poniedziałek na stronie internetowej Urzędu Miasta pojawi ogłoszenie o przetargu . Kryterium wyboru ma być cena. Przewidziany czas realizacji to 22 miesiące od momentu zawarcia umowy, czyli według obietnic w 2010 roku powinniśmy korzystać z nowego basenu.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: