23 kwietnia 2008

Będzie przebudowa ronda 11. Listopada

Kolejne zielonogórskie rondo - do poprawki. Po remoncie skrzyżowania przy kościele Świętego Ducha, przebudowy doczeka się rondo 11. Listopada przy Urzędzie Miasta. Władze Zielonej Góry ogłosiły już przetarg na wykonanie niezbędnych prac.

W planach jest przede wszystkim przebudowa kanalizacji, krawężników, nawierzchni drogi, a także nowe oświetlenie. Prace obejmą również cześć ulicy Podgórnej i Wrocławskiej. „Przewidujemy, że w wyniku tych prac uda się doprowadzić do płynności przejazdu na tym rondzie” - mówi Tomasz Nesterowicz - p.o. kierownika biura prezydenta miasta.
Firma, która zajmie się przebudową ronda będzie musiała także przedstawić projekt organizacji ruchu i zabezpieczenia robót w okresie trwania budowy. Miasto dopuszcza częściowe wyłączenia z ruchu ulic, co oznacza większe korki. A na te już teraz narzekają zielonogórscy kierowcy, którzy przyznali, że przebudowa ronda 11. listopada jest konieczna. „Najgorzej jest o godzinie 15.00 czy 16.00. Jest za mała przepustowość” – żalą się.
Jeśli chodzi o terminy, to prace powinny rozpocząć się pod koniec maja. Warto dodać, że wykonawca zajmie się także zielenią w tym miejscu - będą nowe drzewa i krzewy.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: