25 kwietnia 2008

Budowa basenu. Które podejście? Kto to zliczy

Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki rozpisuje przetarg na basen i halę. Od poniedziałku będzie czekał na oferty. Jeśli jego optymistyczny plan wypali, w czerwcu podpisze umowę na ich budowę.

Dokładne szczegóły na temat tego, jak ma wyglądać inwestycja, pojawią się na stronie internetowej miasta w poniedziałek 28 kwietnia. Dokumentacja jest spora. Urzędnicy przygotowali grubą teczkę, w której dokładnie opisują, co ma się znaleźć w kompleksie. Przezorność magistratu ma ustrzec przed protestami oferentów, które doprowadziły do unieważnienia ostatniego przetargu.

Tym razem magistrat zdecydował się wybrać opcję trudniejszą. Zamierza ogłosić tylko jeden przetarg. Ten obejmie nie tylko projekt, ale także budowę obiektu. Według urzędu, taka procedura pozwoli wybudować centrum rekreacyjno-sportowe szybciej. Inwestycja miałaby zakończyć się w ciągu dwóch lat.

Jedynym kryterium, według którego magistrat wybierze zwycięzcę, będzie cena. - To dlatego w dokumentacji wszystko opisaliśmy niezwykle szczegółowo. Dokładnie mówimy czego oczekujemy. Podajemy nie tylko wymiary boisk, liczbę i rodzaj basenów oraz atrakcji aquaparku, ale mówimy nawet o tym, jak pomalować ściany. Uwzględniliśmy każdą śrubkę - opowiada Janusz Kubicki. Prezydent nie wierzy, że tym razem też nie uda się rozstrzygnąć przetargu. Nawet jeśli projektanci nie przedstawią rozwiązania, które go zachwyci. - Wygląd obiektu nie jest dla mnie najważniejszy. Byłem ostatnio w Libercu. Ich aquapark z zewnątrz wygląda jak hipermarket, ale wewnątrz ma wszystko, czego goście potrzebują. Dla mnie też funkcjonalność jest najważniejsza - tłumaczy Kubicki.

Obiekt, który stanie na terenie MOSiR przy ul. Sulechowskiej, będzie składał się z trzech części: basenu, hali i ośrodka odnowy biologicznej. Na razie miasto nie będzie budować basenów zewnętrznych. Zapewnia jednak, że wykonawcy, projektując obiekt, muszą uwzględnić to, że w przyszłości powstanie kompleks także na świeżym powietrzu.

Na budowę basenu i hali radni przeznaczyli w budżecie 119 mln zł.

Źródło: Gazeta Wyborcza Zielona Góra

Brak komentarzy: