02 kwietnia 2008

Marek Kamiński o sesji Rady Miasta

Sesja Rady Miasta - to temat dzisiejszej porannej rozmowy w Cafe Ermitaż. Jedną z głośniejszych kwestii była propozycja zakupu "Bitwy pod Grunwaldem". - "Za długo trwało przygotowanie do głosowania, za dużo było dyskusji i szumu medialnego, to na pewno zaszkodziło rzeźbie" - mówił nasz dzisiejszy gość - Marek Kamiński z PO i wyjaśniał dlaczego głosował "za".

– „Pan prezydent dawał słowo, że po zakupie dzieło będzie w odpowiednim miejscu eksponowane, uwierzyłem i glosowałem za, ale nie wszyscy dali się przekonać” – zaznaczał radny.
Podczas wczorajszej sesji radni udali się do Ochli, aby zobaczyć dzieło Jana Papiny. Barbara Langner dyrektor MZK zaskoczyła urzędników i podstawiła radnym autobus kiepskiej jakości - jednych to zbulwersowało, inni stwierdzili, że to primaaprilisowy żart. A Marek Kamiński uznał to za dobry pomysł zwrócenia uwagi na problemy Miejskiego Zakładu Komunikacji. Według radnego receptą na zły stan wielu pojazdów w MZK jest złożenie wniosków o środki unijne. Jak mówi Marek Kamiński Zielona Góra ma duże szanse na pozyskanie funduszy.
Na wczorajszej sesji dyskutowano również o tym jak będzie wyglądało Osiedle Mazurskie. Dopiero późnym popołudniem udało się dojść do porozumienia. Według Kamińskiego uchwała była za słabo przygotowana przez poszczególne wydziały i trzeba było wyjaśnić wszelkie pytania i wątpliwości. "Na szczęście nie zatrzymał się proces inwestycyjny na tym terenie" - dodał na koniec radny.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: