15 kwietnia 2008

Nowy wygląd kamienic PKO BP

Zespół kamienic, w których znajduje się bank PKO BP przy ulicy Żeromskiego będzie cieszył oczy zielonogórzan nowym wyglądem. Poprawi się też funkcjonalność wewnątrz. Bez przeszkód będą obsługiwane osoby niepełnosprawne. Projekt modernizacji jest już gotowy, każdy szczegół zaakceptowała Wojewódzka Konserwator Zabytków i wydano niezbędne pozwolenia na prace. Ruszą one na początku maja i potrwają do sierpnia.

Dyrektor I oddziału Lech Kurowski nie wątpi, że gmach po remoncie będzie robił jeszcze większe wrażenie niż teraz. „Zespół kamienic, w którym znajduje się bank tworzy piękny zespół architektoniczny, a po remoncie będzie jeszcze piękniejszy. Na parterze pojawi się nowe przestrzenne okno, oraz bonie na elewacji podobne do tych, jakie są na Ratuszu. Na zmodernizowanym fragmencie ściany od strony ulicy Żeromskiego nad oknami będą markizy. Zmieni się też kolor elewacji na parterze” – mówił Radiu Zielona Góra.
Równolegle z pracami przy elewacji będzie się toczył remont wewnątrz – na parterze i pierwszym piętrze. Jakość obsługi klientów znacznie wzrośnie, bo np. praca w wydziale operacyjnym będzie wyglądała inaczej. Znikną okienka kasowe, klienci będą mogli usiąść naprzeciw obsługującego ich pracownika. Dzięki temu będzie wygodniej i zostanie zachowana intymność rozmowy. Klienci nie będą musieli stać już w kolejkach, bo pojawią się ławeczki. I właśnie to – jak się przekonaliśmy – najbardziej cieszy zielonogórzan korzystających z usług banku. „Jestem niepełnosprawna i ciężko mi stać” – przyznawała jedna z klientek.
W narożniku ulic Mickiewicza i Żeromskiego zostanie utworzone samoobsługowe pomieszczenie. Aneks z wrzutnią, bankomatami i terminalami będzie działał całodobowo. Natomiast na rogu Żeromskiego i Starego Rynku pozostanie jeden bankomat.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: