02 kwietnia 2008

"Tak" dla inwestycji

Droga otwarta dla nowych inwestycji. Zielonogórscy radni zgodzili się wczoraj na przystąpienie do zmiany planów zagospodarowania przestrzennego dla trzech lokalizacji na terenie miasta. Pierwsza to Plac Powstańców Wielkopolskich, gdzie firma Jama chce postawić 5 kondygnacyjny biurowiec. Ostatnio tak wysoki budynek oprotestowali mieszkańcy placu, poparli ich także niektórzy radni.

Jacek Budziński z PiS bezskutecznie próbował zdjąć uchwałę z porządku obrad, ale projekt ostatecznie został przyjęty. "Mieszkańcy cały czas mają szansę. Przystąpienie do sprawozdania planu zagospodarowanie da możliwość do składania protestów, do czego zresztą ich zachęcam"– mówił wczoraj radny.

Podobnie do sprawy podchodzą władze Zielonej Góry. Chociaż nie zamierzają wycofać swojej zgody na inwestycję, uważają, że uda im się porozumieć z mieszkańcami. "Na razie tylko przystępujemy do zmiany planu, dyskusja dopiero przed nami"- przekonywał wiceprezydent Dariusz Lesicki.

Radni zgodzili się także przystąpić do zmiany planu dla Centrum Biznesu. Prezydent Janusz Kubicki chce sprzedać budynek inwestorowi, który zbuduje na jego miejscu centrum handlowo-rozrywkowe. Obiekt o podobnym przeznaczeniu będzie mógł powstać także przy ulicy Dąbrowskiego- w budynku Lumelu, który w zeszłym roku kupiło miasto. Radni ten pomysł poparli choć nie obyło się bez ciętych komentarzy. - „Prezydent mówił, że wyremontuje budynek z funduszy unijnych i przekaże go Straży Granicznej czy celnikom. A teraz musimy ratować mu tyłek- mówił radny PO Artur Zasada. "Okazało się, że nie ma nawet takiego funduszu unijnego, który by finansował tego typu remont i nie ma nawet pomysłu, co z tym budynkiem zrobić. Budynek wart kilkanaście milionów złotych uległby zniszczeniu i mogłoby sie okazać, że te pieniądze zostały bezpowrotnie stracone. Jedyna szansą, żeby te pieniądze odzyskać była zmiana tego planu" - dodaje Zasada.
Władze miasta prowadzą już rozmowy z inwestorami zainteresowanymi budynkiem przy ulicy Dąbrowskiego. Lumel ma go opuścić w 2009 roku.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: