08 kwietnia 2008

Zielona Góra dziś i jutro

„Gospodarka przede wszystkim. Zielona Góra dziś i jutro” – to kolejna debata organizowana przez zielonogórski PiS i posła Jerzego Maternę. Posłuchać prelegentów i podyskutować o wizji rozwoju naszego miasta będzie można już dziś po południu. „Rada Miasta będzie niedługo przyjmować bardzo ważne dokumenty – strategię rozwoju miasta i studium zagospodarowania przestrzennego, chcemy o nich porozmawiać” – mówił w Café Ermitaż Kazimierz Łatwiński, radny Prawa i Sprawiedliwości.

Łatwiński obawia się, że oba dokumenty mogą mieć braki, a przyjęte założenia nie zagwarantują nam dostatecznego rozwoju przemysłu. „Ukierunkują Zieloną Górę na lata, a pewne zapisy w strategii i studium mogą spowodować, że rozwój miasta będzie niedostateczny. Chcę powiedzieć o zagrożeniach, w obliczu których stoi nasze miasto” – mówił Łatwiński. Nasz gość zapoznał się bowiem z badaniami i diagnozą do strategii przygotowanymi przez wrocławską firmę i jak mówi wyniki są niepokojące. Zamierza je dziś wieczorem przedstawić.

W sali kameralnej Teatru Lubuskiego, gdzie odbędzie się spotkanie pojawią się m.in. goście z gmin, które rozwijają się w ostatnich latach bardzo szybko – wśród nich Ryszard Pacholik, wójt Kobierzyc na Dolnym Śląsku. Ta gmina stawia na inwestycje w gospodarce i handlu, sport, pamięta o kulturze, wójtowi udało się ściągnąć inwestorów z LG. „Doszło do tego dzięki ścisłej współpracy współpraca prezydenta Wrocławia, wojewody dolnośląskiego i wójta. To dobra lekcja dla nas, bo – jak podkreślał Łatwiński – „nie wolno prezentować tylko swoich ambicji i myślenia partyjnego, kiedy się chce sprowadzić inwestorów”.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00. Patronuje mu Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność”. Głos zabiorą m.in. były wicewojewoda Ireneusz Madej, rektor UZ Czesław Osękowski, socjologowie i przedstawiciel Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: