17 maja 2008

Deptak piękniejszy niż Luwr?

Czy Zielona Góra może być piękniejsza od Paryża? Jest o tym przekonana radna Lewicy i Demokratów – Jolanta Danielak, która dziś na Placu Pocztowym 16 przekonywała mieszkańców, że szklana tafla na zielonogórskim deptaku będzie konkurować z innymi miastami pod względem atrakcyjności turystycznej.

Pomysł oszklenia starówki jest pokłosiem prac na deptaku. Podczas wykopalisk natrafiono na piwnice kamienic stojących niegdyś w pobliżu ratusza i zdaniem radnych i konserwatora zabytków warto je wyeksponować właśnie poprzez szkło. Radny LiD - Andrzej Bocheński porównał to niedawno do paryskiego Luwru. Zdaniem Jolanty Danielak, nie ważne, że mamy mniej zabytków w czy mieszkańców, ale i tak możemy być piękniejsi od Paryża. „Bardzo bym chciała, aby tak było. Może się okazać, że będziemy akwariowym miastem i będziemy mogli obserwować podziemia” – mówiła.
Radny PiS – Jacek Budziński również przyznał, że pomysł szklanej tafli na deptaku jest bardzo dobry. „To fajnie wygląda i myślę, że będzie atrakcją dla miasta” - powiedział radny i przypomniał, że prezydent zgodził się już na stworzenie historii Zielonej Góry.
To zadanie ma zostać wpisane do projektu, jaki władze miasta złożą do Ministerstwa Kultury. Jeśli otrzymamy dofinansowanie w ramach rewitalizacji, wtedy miasto zamontuje szyby na deptaku.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: