19 maja 2008

Lesicki inwestycjach

Wysoka pozycja Zielonej Góry w rankingu gmin i powiatów cieszy wiceprezydenta miasta do spraw inwestycji i promocji. Dariusz Lesicki był dzisiaj naszym gościem w Café Ermitaż. Zielona Góra wśród najlepszych lokalizacji dla biznesu znalazła się na 21 pozycji na 150 miast i gmin. Ranking dał naszemu miastu pierwsza pozycję w Lubuskiem.

„Odzwierciedla to wartość Zielonej Góry pod względem inwestycyjnym. Cieszę się, że jesteśmy najwyżej notowani w województwie i to w konkursie, za który się nie płaci” – oceniał Lesicki.
Zdaniem Lesickiego wyniki rankingu mają szansę przełożyć się na zainteresowanie inwestorów naszym miastem. „Będziemy dążyć do tego, by notowania Zielonej Góry rosły” – zapowiadał wiceprezydent. Mówił też o ubiegłotygodniowych największych developerskich targach nieruchomości w Polsce. W Warszawie nie zabrakło stoiska Zielonej Góry. „Rozmawialiśmy z kilkoma inwestorami – z branży przemysłowej, developerskiej, a także zainteresowanymi budową centrów rozrywkowych i handlowych” – dodawał.
W Warszawie odbyła się prezentacja nowego folderu naszego miasta z ofertą przemysłową. Mamy w niej 15 hektarów przy Trasie Północnej. Sygnalizujemy też tworzenie Lubuskiego Parku Przemysłowego w Nowym Kisielinie. Teren, który będzie zapleczem inwestycyjnym Zielonej Góry obejmuje 200 hektarów.

„Nie narzucamy rozwiązań, chcemy dyskutować z mieszkańcami” – z kolei tak Dariusz Lesicki komentował pytania Tomasz Misiaka o blokowanie przez zielonogórzan niektórych inwestycji. Mówi się bowiem o wycofaniu się inwestora, który chciał wybudować domki w okolicach Dzikiej Ochli. Wiceprezydent twierdzi, że nie wszystko jeszcze stracone. Zapowiedział, że w najbliższych dniach spotka się z inwestorem i przedyskutuje zamierzenia. „Miasto dopuszcza budowę ośrodka rekreacyjnego, a inwestor mówił o postawieniu kilkudziesięciu domków z bali. Jeśli dojdziemy do porozumienia, inwestycja nie jest wykluczona” – podsumowywał.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: