17 maja 2008

Luksus kosztuje - będą podwyżki

„Jeśli chcemy żyć w nowoczesnym mieście, trzeba ponosić koszty” - tak radny PO Marek Kamiński skomentował wczorajszą decyzję Rady Miasta o przyjęciu projektu uchwały w sprawie podwyżek cen wody i ścieków. Dzięki temu w ciągu kolejnych 10 lat uzbrojone zostaną osiedla Kolorowe i Uczonych. Sprawę te komentowali dzisiaj na Placu Pocztowym 16 również radni lewicy i PiS.

Jacek Budziński z PiS miał najwięcej wątpliwości co do treści uchwały. Chodziło o to, aby prezydent zapewnił mieszkańców, że podwyżki będą nie większe niż 5 procent i wyjaśnił na jakich zasadach będą dopłaty. Budziński dodał, że to dopiero drugi etap budowy kanalizacji, a przecież zrealizowane mają być trzy. W tym ostatnim etapie planowane jest uzbrojenie osiedli Mazurskiego i Warmińskiego. „Umowa społeczna będzie musiała być rozszerzona o kolejne kwoty” – dodał Budziński.
Marek Kamiński z Platformy Obywatelskiej przypomniał, że z decyzją o podwyżkach trzeba było się spieszyć, bo termin złożenia wniosku przez ZWiK mija za kilka dni, a dokładnie 26. maja.
Zdaniem radnej lewicy - Jolanty Danielak, 17 mln złotych które pójdzie z budżetu miasta na dofinansowanie projektu, ograniczą możliwości inwestycyjne miasta, ale komfort życia mieszkańców jest najważniejszy. „Na pewno nie uda się nam zrealizować wszystkich planów” – dodała radna.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: