09 maja 2008

Rośliny i drzewka zamiast fontanny

Zmieniło się otoczenie Filharmonii Zielonogórskiej. Przed głównym wejściem do budynku, w miejscu byłej fontanny, posadzone zostały rośliny i okazałe drzewka. Wymieniona została również nawierzchnia i stary chodnik zastąpił nowoczesny polbruk.

Pomysłów na zagospodarowanie tego terenu było wiele. Mówiło się min. o postawieniu pomnika czy też letniej scenie dla filharmoników. Plany nie spotkały się z jednak akceptacją i ostatecznie stanęło na nasadzeniu roślin i zmianie nawierzchni chodnika. Jak mówi szef gabinetu prezydenta miasta - Tomasz Nesterowicz, nie tego oczekiwali mieszkańcy, ale żadne prace nie zostały podjęte, aby przywrócić fontannę w tym miejscu.
Niestety, te zmiany nie spodobały się większości zielonogórzan. Mieszkańcy przyznają, że rośliny i drzewka nie zastąpią fontanny, która do niedawna stała jeszcze w tym miejscu. „Zmiany są na gorsze. Powinna być fontanna i więcej ławek. Dopiero wtedy można sadzić rośliny” – mówili mieszkańcy Radiu Zielona Góra.

Niewykluczone, że fontanna wróci na teren przy zielonogórskiej filharmonii. Na pewno nie stanie się to w tym roku, ponieważ w budżecie miasta nie zabezpieczono środków na taką inwestycję.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: