15 maja 2008

Rusza nowa galeria handlowa

W sobotę otwiera się pasaż handlowy przy Tesco. Zaczyna się też nabór pracowników do Focus Parku.

W nowych butikach przy Tesco spory ruch, wprowadzają się dzierżawcy sklepów. Za dwa dni już zrobimy tam zakupy, a za dwa tygodnie czekają nas koncerty na oficjalne otwarcie.
To będzie rok sporych zmian na mapie handlowej Zielonej Góry. Zaczyna je galeria handlowa przy Tesco, która już w sobotę zostanie otwarta dla klientów. W nowym pasażu jest 40 sklepów i punktów handlowo-usługowych. Ulokowały się tam między innymi butiki znanych marek: Molton, Monnari, Pabia, Hot Oil, Deep, Apart, CCC. Będzie też salon Euro AGD oraz duży nowy Empik. W pasażu jest również restauracja Sfinks.

W galerii znajdziemy nie tylko sklepy znanych marek, ale również lokalnych sprzedawców i usługodawców. Swoje buty sprzedawać będzie w galerii miejscowy producent Majewski, skorzystamy również z usług fryzjera oraz solarium.
Oficjalne otwarcie pasażu zaplanowano 31 maja. Gwiazdami imprezy będą: Kasa i Conrado Moreno.

Już szukają załogi

Kolejna impreza szykuje się 17 września. I na pewno będzie huczna. Firma Parkridge otworzyła już dwa Focus Parki w Polsce i były to spore wydarzenia - z koncertami Dody, studiem telewizyjnym, pokazami fajerwerków. Podobnie ma być u nas. Chociaż sklepy ruszą we wrześniu, placówki handlowe już szukają pracowników. Na razie nabór ogłosił Media Markt. - W sumie zatrudnimy w Zielonej Górze 120 osób - mówi Wioletta Batóg, rzecznik prasowy Media Saturn Holding. - Teraz szukamy kadry kierowniczej, nabór sprzedawców ruszy za dwa miesiące.

Dziś holding ma pracę dla kierowników działów: AGD, RTV, komputery, oprogramowanie, telekom, foto, akcesoria, muzyka i film oraz szefów działów: obsługi klienta, kas, magazynu i administracji. Poszukiwana jest też asystentka szefa marketu.
Co proponuje firma nowym pracownikom? - Nasza średnia pensja jest wyższa niż średnia krajowa - zapewnia W. Batóg. - A do tego mamy dodatkowe świadczenia dla załogi.
W Focus Parku będzie blisko 100 butików i sklepów znanych marek, a do tego restauracje, bary... Zatrudnienie znaleźć ma tam około 500 osób.

Galeria obok galerii

To nie koniec rozwoju bazy handlowej w mieście. Przypomnijmy, że na os. Pomorskim buduje się nowy kompleks firmy Burza. Powstać ma tam market Intermarche i Brikomarche. -
Chcielibyśmy, by było to centrum handlowo-usługowe dla osiedla - zapowiada Janusz Jasiński, właściciel Burzy. - W pasażu chcemy więc zlokalizować aptekę, pocztę, usługi fryzjerskie, pralnię... W takim centrum pracę znalazłoby około 150 osób.

Szykuje się też kolejna galeria handlowa w centrum Zielonej Góry. Władze miasta przygotowują się do sprzedaży Centrum Biznesu i być może już w pierwszej połowie roku dowiemy się, co stanie przy ul. Bohaterów Westerplatte. Są też przymiarki do utworzenia kolejnej galerii przy ul. Dąbrowskiego.

Źródło: gazetalubuska.pl

Brak komentarzy: