17 maja 2008

Szansa na galerię i stację benzynową

Jest szansa, że swoje oblicze zmieni teren przy ulicy Sienkiewicza koło firmowego sklepu ZEFAM. Miejscy radni zgodzili się na zmianę zagospodarowania przestrzennego tego miejsca i nie wykluczone, że powstanie tam niewielkie centrum handlowe i stacja benzynowa. O sprawie mówili na Placu Pocztowym 16 miejscy radni: Jolanta Danielak z LiD, Jacek Budziński z PiS i Marek Kamiński z PO.

Na razie nie ma konkretnych ustaleń na temat tego co dokładnie pojawi się w tym miejscu, bo władze miasta wciąż prowadzą rozmowy z właścicielem terenu. Jedno jest pewne – ta dzielnica miasta musi zostać ożywiona. Przekonywała dziś o tym radna lewicy - Jolanta Danielak. „Ta piękna ulica stała się ulicą biedy” – powiedziała.
Wśród radnych pojawiły się jednak wątpliwości co do natężenia ruchu w tym miejscu i wjazdu na ten teren. Uwagę na to zwrócił podczas wczorajszej sesji radny PiS - Władysław Drozd. A całkowicie poparł go dziś jego klubowy kolega – Jacek Budziński. „Utworzenie tam centrum może spowodować zakorkowanie tej ulicy, a przypomnę, że niedługo ruszy Focus Park” – tłumaczył radny.
„Trzeba będzie dość mocno monitorować przepustowość komunikacyjną, bo może być kłopot” - przyznał również radny Po – Marek Kamiński.
A ten kwartał miasta ma być docelowo przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe – ma tam mieszkać blisko 2 tys. osób i to z myślą o nich ma być wybudowana galeria handlowa. Mówi się także o postawieniu sklepu Biedronka oraz utworzeniu tam oddziału poczty i apteki.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: