08 maja 2008

Łużycka będzie gotowa w czerwcu

Znów poprawki na ulicy Łużyckiej. Miejscy urzędnicy apelują do kierowców o uzbrojenie się w cierpliwość i zapewniają, że w drugiej połowie czerwca droga w końcu będzie wyglądała tak jak powinna.

Zbigniew Emilianów z Biura Inwestycji Miejskich wyjaśnia, że w tej chwili firma Strabag likwiduje usterki wskazane przez inwestora i przystąpiła do regulacji studzienek. Ma na to czas do 15. maja. Natomiast firma Volta buduje nowe oświetlenie; prace mają być ukończone do 28. czerwca.

Zielonogórscy kierowcy, którzy obserwują sytuację na ulicy Łużyckiej twierdzą, że jest tam jeszcze sporo do zrobienia. Złośliwie komentują wpadki firm, a okazało się na przykład, że założono niewłaściwe cokoły pod lampy i teraz trzeba je zdemontować i postawić zupełnie nowe. Z kolei taksówkarze wskazują na rozebraną przed miesiącem barierę przy wiadukcie, która leży do tej pory, a jej przęsłami zainteresowali się złomiarze i systematycznie podkradają elementy. Kierowców denerwuje też widok leżących od wielu dni wzdłuż ulicy słupów.

Dodajmy, że do 15. maja należy się spodziewać utrudnień w ruchu na Łużyckiej – malowane będzie bowiem oznakowanie poziome. Po montażu oświetlenia ekipy zabiorą się za nasadzenia zieleni w pasach drogowych.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: