11 czerwca 2008

Bezpłatny internet trochę później

Na bezpłatny, bezprzewodowy internet w mieście będziemy musieli jeszcze poczekać. Dziś w Radiu Zielona Góra prezydent miasta – Janusz Kubicki powiedział, że trwają próby pozyskania częstotliwości, a całą sprawą zajmuje się Urząd Marszałkowski. Tym samym prezydent skomentował wczorajszą wypowiedź radnego PO – Artura Zasady, który zarzucił urzędnikom opieszałość.

Janusz Kubicki wyjaśnił, że najważniejszą kwestią jest pozyskanie częstotliwości dla całego byłego województwa zielonogórskiego i to leży w kompetencji marszałka. „Platforma Obywatelska jako siła rządząca nie potrafi dać nam tej częstotliwości” - dodał prezydent.
Janusz Kubicki przystał już na propozycję marszałka, który chce, aby miasto nie wchodziło w związki z firmami zakładającymi internet. „Marszałek kazał czekać. To wszystko przez procedury, które trzeba obejść” – dodał.
Prezydent zdradził również, że bezprzewodowy Internet nie będzie do końca bezpłatny. „Ma on określoną prędkość. Jeśli ma być szybszy, trzeba będzie za to zapłacić” – powiedział.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: