02 czerwca 2008

Budowa kościoła wznowiona

Dobre wieści dla wiernych parafii św. Franciszka z Asyżu. Kończy się budowa domu zakonnego i ruszają prace w świątyni. W tej chwili msze święte i inne uroczystości odbywają się w niewielkiej kaplicy.

"Wreszcie udało nam się pokonać przeszkody i w ciągu najbliższych tygodni wracamy z budową kościoła" - mówi Radiu Zielona Góra proboszcz parafii ojciec Zdzisław Tamioła i dodaje, że najważniejszą sprawa była budowa klasztoru, ponieważ od wielu lat ojcowie muszą wynajmować budynek przy ul. Wiśniowej.
Podwyżki na rynku budowlanym spowodowały, że parafia zadłużyła się na kwotę 500 tysięcy złotych i musiała przerwać prace. "Na dzień dzisiejszy spłaciliśmy wszystkie długi i robimy wszystko, aby przystąpić do dalszych inwestycji" - dodaje ojciec. "Zamierzamy ruszyć w ciągu najbliższych tygodni, mam nadzieję, że do końca roku uda nam się położyć dach" - zaznacza proboszcz parafii.
Budowa rozpoczęła się w 2003 roku. Jak mówią franciszkanie kościół będzie w stylu neogotyckim - będzie to wysoka budowla ze wieżami sięgającymi 50 metrów i przestronnym wnętrzem na dwa tysiące osób. Parafię cały czas wspierają wierni, każdego miesiąca na budowę franciszkanie dostają również 30 tysięcy złotych dotacji.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: