17 czerwca 2008

Chętni do budowy basenu

Skanska z Warszawy, konsorcjum firm z Poznania i Przeźmierowa oraz konsorcjum firm z Inowrocławia i Bydgoszczy chcą wybudować nam basen i halę sportowo-rekreacyjną.

Dzisiaj poznaliśmy chętnych, którzy chcą zająć się największą inwestycją w naszym mieście. Z tej "trójki" władze miasta wybiorą jednego wykonawcę, a kto nim zostanie dowiemy się prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu.

Każdy z oferentów zaproponował jednak wyższą cenę niż zapisano w budżecie miasta. Przypomnijmy, że na basen i halę mamy niecałe 115 mln złotych. Jak mówi Robert Jagiełowicz - pełnomocnik prezydenta ds. budowy basenu i hali, to właśnie cena będzie podstawowym kryterium oceny i wyłonienia wykonawcy: „To jest rozpiętość od 115 do 180 mln – kwoty różnią się dość znacznie. Teraz sprawdzamy czy wszystkie oferty spełniają wymogi formalne” – dodaje Jagiełowicz.

To, że wśród oferentów nie ma zielonogórskich firm, nie dziwi Jagiełowicza. "Myślę, że wiele naszych firm będzie podwykonawcami" – stwierdził i dodał, że nasze firmy na pewno wystąpią w tym zadaniu i także będą mogły zarobić.

Okazało się, że pieczę nad całą inwestycją będzie sprawował Inżynier Kontraktu. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił właśnie przetarg. Sprawa jest o tyle ciekawa, że za swoją pracę ma dostać około trzech procent wartości inwestycji. „Nie będzie to jedna osoba tylko firma, która pomoże przypilnować ta budowę, to normalne przy tak dużych inwestycjach” – mówił. Co na to prezydent miasta? Zdaniem Janusza Kubickiego, powołanie Inżyniera Kontraktu było sprawą priorytetową i niezbędną: „Tutaj nie ma żadnych dyskusji, taka osoba jest niezbędna. Nie wybaczymy sobie, jeżeli ktoś nam sknoci taką budowę” – twierdzi prezydent.

"Nie jestem osobą, która ma odpowiadać, za to czy firma budująca basen, odpowiednio kładzie płytki czy robi dobrą zaprawę. Ja na takich rzeczach się nie znam" - przyznał Jagiełowicz.

Jeśli okaże się, że oferty, które do dziś złożyły chętne firmy spełniają wymagania Urzędu Miasta, to wykonawcę basenu i hali sportowej poznamy jeszcze w czerwcu.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: