06 czerwca 2008

Dodatkowy monitoring Winnego Wzgórza

Osiem ruchomych kamer będzie teraz monitorować Winne Wzgórze przy zielonogórskiej palmiarni. Ma to uchronić drzewa i krzewy winorośli przed dewastacją i kradzieżą. Kamery będą nagrywać wszystkie zdarzenia, które będą miały miejsce na terenie wokół nowowyremontowanego obiektu.

Jak mówi Wojciech Janka - dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, jeżeli dojdzie do jakiś ekscesów związanych z dewastacją, kradzieżą, zabrudzeniem ławek, uda się to wszystko odtworzyć i przekazać policji.
A zdarzeń związanych z dewastacją i kradzieżą winorośli przy palmiarni jest wiele. Pani Danuta, która codziennie spaceruje przez park zauważyła, że już zostały zniszczone rośliny, które niedawno pojawiły się na wzgórzu. „Byłam świadkiem jak wszystkie kołki od winogron były powalone na ziemię. Teraz wandale wybierają i kradną kwitnące kwiaty” – opowiada.
Część kamer będzie monitorować również schody prowadzące do palmiarni i ławki w parku, które przed remontem były dość często dewastowane. Niezależnie od tego działać będzie monitoring wewnątrz samego obiektu.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: