11 czerwca 2008

Ekskluzywny akademik WCZEŚNIAK

Jest nowy pomysł na akademik "Wcześniak", który jak pamiętamy groził zawaleniem. Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego planuje obniżyć wysokość budynku, a znajdujące się w nim ciasne pokoje, zamienić w ekskluzywne apartamenty dla studentów i asystentów. "Wcześniak będzie istniał" - zapewnił nas profesor Czesław Osękowski.

„Zamierzamy przekształcić go w nowoczesny akademik, o wysokim standardzie, o pokojach jedno-dwuosobowych. Wtedy studenci chętnie korzystają z takich akademików, bo chcą mieszkać w dobrych warunkach. Będzie to forma nie tyle akademika, co mieszkań” – powiedział rektor.
Co na to studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego? "Od kiedy nie funkcjonuje WCZEŚNIAK życie studenckie na Campusie B umarło" - mówili nam żacy, którzy ubolewają, że wraz z likwidacją akademika upadły znajdujące się tam kluby "Zatem" i "Karton". Ich zdaniem trzeba dostosować budynek do zamieszkania, ale drogie, ekskluzywne apartamenty nie wchodzą w grę. „Przecież akademiki mają służyć studentom, których nie stać na stancję. Jeśli pokoje mają mieć wysoki standard, to na pewno będą drogie” – mówią.
Według naszych informacji, prace w akademiku "Wcześniak" mają się rozpocząć dokładnie za rok.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: