27 czerwca 2008

Focus Park - wkrótce otwarcie

To będzie największe centrum rozrywkowo-handlowe w historii Zielonej Góry. Za dwa i pół miesiąca na terenie Polskiej Wełny ruszy Focus Park, w którym docelowo będzie pracować 500 osób. Duże sklepy i mniejsze butiki, restauracje i kafejki oraz multikino – to nowi pracodawcy zielonogórzan i jak się okazuje chętnych do pracy nie brakuje.

Część mieszkańców już zdążyła złożyć podania do pracy w Focus Parku jednak nie wszystkim odpowiadały warunki pracy i płacy. „Za marne grosze nie będę pracował” – mówił nam jeden z zielonogórzan, który starał się do pracy w charakterze ochroniarza obiektu. „Zaproponowali mi 5 złotych za godzinę, czyli około 1 100 złotych brutto na umowie. To jakiś żart” – opowiadał.
Inni mieszkańcy są w stanie zgodzić się na warunki, które proponują pracodawcy w Focus Parku, dlatego albo już złożyli podania, albo się nad tym zastanawiają. Jedna z zielonogórzanek stara się do pracy jako sprzedawczyni w sklepie obuwniczym: „Wysłałam już e-mailem CV i czekam na odpowiedź” – powiedziała.
Nowoczesną galerię handlową w Zielonej Górze otworzy 17. września firma Parkridge Retail Poland, która działa w Polsce od 2004 roku. Podobne obiekty istnieją już w Rybniku i Bydgoszczy, a w kolejce - poza Zieloną Górą - czekają jeszcze Gliwice, Jelenia Góra i Piotrków Trybunalski.
Niestety, teren obiektu jest szczelnie chroniony i dziś – mimo usilnych starań – nie udało nam się wejść na jego teren i porozmawiać z kierownikiem robót. Więcej informacji zdobyliśmy natomiast w krakowskiej Agencji S4, która obsługuje Focus Park. Jak powiedziała nam Monika Bieda, obiektem w Zielonej Górze będzie zarządzać pięć osób, pozostali pracownicy zostaną zatrudnieni przez najemców, a ci bardzo chętnie lokują się w Focus Parku. „Wszystkie miejsca zostały sprzedane” – powiedziała. Monika Bieda zapewnia, że ta galeria będzie interesującym obiektem nie tylko dla zielonogórzan.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: