11 czerwca 2008

O studium w Radiu Zielona Góra

Jest kompromis w sprawie studium. 15 lipca radni będą głosować nad dokumentem. Radni Platformy przedyskutowali już cała sprawę z prezydentem, co z radnymi PiS? Bożena Ronowicz radna Prawa i Sprawiedliwości uważa, że tak naprawdę nie osiągnięto żadnego porozumienia, bo w studium nadal znajdują się te same błędy. Radna dodała, że studium to na tyle ważny dokument, że nie należy się spieszyć z jego zatwierdzeniem.

Ustalenia dotyczą m.in. osiedla Braniborskiego, na którym nie powstanie apartamentowiec. "Poczekamy, zobaczymy czy faktycznie taki zapis znajdzie się w studium, bo na razie nic takiego nie ma" - dodała Ronowicz.
Była prezydent przyznała również, że jedną z najważniejszych kwestii jest stawianie obiektów wielkopowierzchniowych. "Budowa marketu w pobliżu Osiedla Pomorskiego to dobry pomysł, jeszcze za mojej kadencji mieszkańcy wielokrotnie o to zabiegali" - zaznaczyła i dodała, że nadszedł również czas na uporządkowanie terenu przy Castoramie. Z kolei o propozycji wybudowania marketu przy ulicy Struga Bożena Ronowicz mówi "To infantylny pomysł."
Według radnej PiS 15. lipca, mimo że to rocznica Bitwy pod Grunwaldem, nie jest dobrym dniem na głosowanie nad rzeźbą Jana Papiny. Bożena Ronowicz twierdzi, że najpierw należałoby się zająć studium i nie łączyć dwóch tak odległych spraw.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: