03 czerwca 2008

Palmiarnia: nowe czasy

Rozpoczęła się nowa era w dziejach zielonogórskiej palmiarni. Od dziś, ten blisko 50-letni obiekt znajduje się w rękach Zielonogórskich Zakładów Usług Miejskich. Nowa spółka będzie teraz zarządzać całym obiektem, zatrudniać pracowników i organizować imprezy w nowowyremontowanej Palmiarni.

Odpowiednie dokumenty podpisali dzisiaj Wojciech Janka - dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej - dotychczasowy zarządca palmiarni, oraz Andrzej Kielich - prezes zarządu ZZUM.
To jednak nie oznacza, że zakład definitywnie żegna się z Palmiarnią. Obiekt będzie wynajmowany Zielonogórskim Zakładom Usług Miejskich, natomiast ZGKiM będzie dbał o wyposażanie Palmiarni i Wzgórze Winne.
"Nadchodzi nowa era Palmiarni" - mówił zadowolony Andrzej Kielich i zaznaczył, że przed pracownikami Zakładów Usług Miejskich jest jeszcze sporo wyzwań, a to wszystko z myślą o mieszkańcach Zielonej Góry i turystach odwiedzających nasze miasto. „Pomysłów jest sporo, powinno to być centrum rekreacyjno–kulturalno–gastronomiczne, w którym mieszkańcy będą chcieli spędzać czas” – zaznaczał.
W Palmiarni trwają teraz ostatnie prace organizacyjne i wykończeniowe. Nowy obiekt, którego remont trwał od października 2006 roku, ruszy za niespełna trzy tygodnie. 21. czerwca odbędzie się bal prezydencki połączony z uroczystym otwarciem budynku.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: