13 czerwca 2008

Porządki za Teatrem Lubuskim

Teren za Teatrem Lubuskim między Placem Matejki i ul. dr Pieniężnego ma zmienić swój wygląd. Dzisiaj jeszcze jeden z mniej urodziwych rejonów miasta ma niebawem otrzymać nowe oblicze, a to za sprawą konkretnego zagospodarowania. W Cafe Ermitaż wiceprezydent miasta - Krzysztof Kaliszuk zapowiedział, że w tym rejonie mają powstać m.in. podziemny garaż, stylowe kamienice z mieszkaniami i lokalami usługowymi, a także nowe ciągi piesze.

„Wniosek o zmianę planu miejscowego tego miejsca ma trafić na najbliższą sesję, 24 czerwca” – powiedział Krzysztof Kaliszuk.
Zgodnie z planami opracowanymi przez architektów z Uniwersytetu Zielonogórskiego zniknęłyby garaże i zdewastowane obiekty, które jeszcze znajdują się za teatrem. W ich miejsce miałyby powstać nowe budynki i co najważniejsze podziemny parking na 120 pojazdów. Na parking mamy wjeżdżać od strony komisariatu policji, wyjazd zaplanowano na Placu Matejki. Do rozstrzygnięcia pozostaje kwestia rekompensat dla właścicieli istniejących tam garaży. Niewykluczone, że otrzymają nowe miejsca w podziemnym parkingu. Ta sprawa będzie jeszcze dyskutowana.
Inwestycja prowadzona byłaby wspólnie z prywatnymi inwestorami – część terenów zostałaby sprzedana, a zysk z nich trafiłby na budowę podziemnego garażu i ciągów pieszych.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: