11 czerwca 2008

Rewolucja przy ulicy Sienkiewicza

Ulica Sienkiewicza zmieni swoje oblicze - ma to być jedna z najbardziej ekskluzywnych dzielnic naszego miasta. Na terenie byłej fabryki mebli Zefam powstaną galerie, mała stacja benzynowa, McDonald's, sieciowy hotel, a co najważniejsze - osiedle apartamentowców, na które będzie stać tylko najbogatszych.

W pofabrykancki teren postanowił zainwestować Zbigniew Kuczma - właściciel firmy But-Pol. Podobna inwestycja ruszy w tym roku w Żarach, a w Zielonej Górze mówi się o rozpoczęciu prac w 2009 roku. Docelowo na 7,5 ha ma powstać ekskluzywne osiedle z podziemnymi parkingami i przejazdami, a także mieszkaniami o powierzchni co najmniej 100 m2. Ceny mogą zniechęcać, bo za metr trzeba będzie zapłacić ok. 7 tys. złotych. Każde mieszkanie ma mieć windę, tarasy i klimatyzację. "To inwestycja z dużą fantazją" - mówi Zbigniew Kuczma.
Co najważniejsze, inwestor ma poparcie władz miasta. Wspierają go miejscy radni i prezydent - Janusz Kubicki. „To miejsce może ożyć, bo w tej chwili podlega degradacji. Będzie to kolejny impuls, aby ta część miasta się zmieniła” – powiedział prezydent.
"Ten teren wymaga ożywienia i zagospodarowania" - mówili nam również mieszkańcy kamienic przy ulicy Sienkiewicza, którzy teraz dużą nadzieję pokładają w powstającym Focus Park.
Jeśli chodzi o inwestycję planuje się, że zamiast nieużywanych torów kolejowych powstanie droga dojazdowa do osiedla, a przy obecnym wjeździe na teren Zefamu - rondo. Część usługowa zajmie około 2 ha, a cała inwestycja ma kosztować 350 milionów złotych.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: