16 czerwca 2008

Szkoła Muzyczna doczeka się remontu

Po blisko 30 latach budynek Szkoły Muzycznej znajdujący się na zielonogórskim deptaku doczeka się remontu. Fundacja na Rzecz Rewitalizacji Miasta ma 300 tysięcy złotych na wykonanie elewacji kamienicy, która straszy od wielu lat. Część pieniędzy zamierza dołożyć także dyrektorka szkoły i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace na zewnątrz budynku powinny rozpocząć się jesienią.

„To duży zakres prac, na milion złotych. Ale my chcemy się spiąć i załatwić sprawę elewacji i konserwacji okien i dachu. Ministerstwo na pewno nie da nam pieniędzy” - mówi Edward Nalepa, p.o. prezesa Fundacji na Rzecz Rewitalizacji Miasta.
Jednak żeby elewacja została wykonana, należy wyremontować dach i odkopać fundamenty, aby osuszyć mury. Na to potrzeba kolejnych 80 tysięcy złotych. Połowę kwoty szkoła już ma, druga połowa ma pochodzić z kasy Centrum Edukacji Artystycznej. Jak mówi dyrektor szkoły - Małgorzata Małaczyńska, na razie nie może się strać o dodatkowe pieniądze, bo nie ma gotowego kosztorysu.
A wygląd budynku chluby miastu nie przynosi. Podkreślają to zielonogórzanie, którzy spacerują po deptaku. „Szkoda takiego pięknego zabytku. Trzeba go wyremontować” – mówią.
Dyrektorka szkoły nie wyklucza pomocy sponsorów. "Zapraszam do swojego gabinetu" - dodała i zapewniła, że każda kwota na remont kamienicy na pewno się przyda. A pierwsze prace mają rozpocząć się już we wrześniu.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: