13 czerwca 2008

Zbudują nowy hotel

- Przy Wrocławskiej zamiast Hali Ludowej stanąć może hotel Campanile - zapowiada wiceprezydent Dariusz Lesicki.

- Prowadzimy też rozmowy z inwestorami, którzy na innej części działek przy Estradzie chcą postawić apartamentowce - dodaje.
Była Estrada po 2001 roku coraz bardziej niszczała. Jej właściciel - zielonogórski przedsiębiorca Marek Warsicki - dostał w urzędzie pozwolenie na rozbiórkę budynków i zabiegał o przeznaczenie terenu na handel wielkopowierzchniowy. Bezskutecznie. Radni nie chcieli wpuścić hipermarketów na ul. Wrocławską. Sprawa trafiła do wojewody, instytucji odwoławczych, ale do tej pory zielonogórski przedsiębiorca nie dostał zgody na wielki obiekt handlowy. Między innymi dlatego, że miasto sprzedawało kiedyś ten teren jako miejsce pod rozrywkę. Cena działki była więc odpowiednio niższa niż przy przeznaczeniu handlowym (800 tys. zł rozłożone na raty).
Skoro nie było zgody na handel, to atrakcyjnym teren w centrum miasta zainteresowali się inni inwestorzy.

Apartamenty - to jest pomysł!


W lutym tego roku napisaliśmy jako pierwsi, że poznańska firma wystąpiła o warunki zabudowy tego terenu. Zaproponowała tam mieszkania oraz zabudowę usługową. Mowa była o wysokich budynkach - powyżej sześciu kondygnacji, a także o lokalach usługowych i handlowych na parterze kamienic. Na taką wysoką zabudowę raczej zgody nie będzie, ale przedstawiciele miasta przyznawali, że mieszkania chętnie widzieliby w tym miejscu. I jak przyznaje wiceprezydent, są prowadzone rozmowy z inwestorami na ten temat. - Chodzi o budownictwo wielorodzinne, o charakterze apartamentowym - mówi D. Lesicki.

Hotel w samym centrum

Miasto prowadzi też rozmowy z właścicielami sieci hoteli Louvre, który ma w Polsce hotele trzech marek - jednogwiazdkowe, dwugwiazdkowe, a także bardziej ekskluzynwe. Przy Wrocławskiej stanąć miałby sześciokondygnacyjny budynek ekonomicznej sieci Campanile. Na razie nie ma projektu obiektu, ale plany inwestycji są już dość zaawansowane.

Sieć Louvre jest w Polsce znana, postawiła już u nas 10 hoteli, a w całej Europie ma 900 obiektów hotelowych i restauracyjnych. Teraz planuje budowę 80 nowych obiektów w Europie Środkowej, tylko w Polsce stanąć miałoby 25 nowych hoteli. Firma, która ma prowadzić tę inwestycję, od niedawna jest właścicielem części terenu przy ul. Wrocławskiej.


Źródło: gazetalubuska.pl

Brak komentarzy: