20 czerwca 2008

Złoty Dom pnie się w górę

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowoczesny obiekt handlowy w miejscu dawnego Domu Dziecka, będzie gotowy za rok. W Złotym Domu, na który od kilku lat czekają zielonogórzanie, znajdą się biura, lokale gastronomiczne i sklepy.

Po wielu latach sporu na linii Urząd Miasta – inwestor, w końcu mamy przełom. Dobiegają właśnie końca prace związane z zakończeniem pierwszego etapu czyli postawieniem budynku w stanie surowym. W planach jest jednak dobudowanie kopuły widokowej z obrotowym pomostem, ale na to zgodę muszą wyrazić radni. Inwestor - Bernard Imański chce, aby radni zgodzili się na zamianę działek – w zamian za grunt pod Złoty Dom, miasto dostałoby parking przy ulicy Drzewnej.
Cały obiekt liczy około 6 tys. m2. "Jest już mnóstwo zapytań o powierzchnię handlową i jeśli radni będą nam sprzyjać, lada chwila zaczniemy podpisywać umowy" - dodał Imański. Zapewnił również, że nie zamierza zmieniać nazwy obiektu.
Wielka dziura, która przez kilkanaście lat nie była zagospodarowana, przestała już straszyć turystów i mieszkańców miasta. „Bardzo dobrze, przecież wszyscy, którzy przyjeżdżali do nas, śmiali się z tej dziury” – mówili nam mieszkańcy.
Inwestycja będzie kosztowała kilkanaście milionów złotych, a obiekt ma być oddany do użytku wiosną bądź latem przyszłego roku.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: