31 lipca 2008

Basen za dwa lata

W najbliższy wtorek zostanie podpisana umowa z firmą Skanska na wybudowanie w Zielonej Górze basenu i hali sportowej - poinformował Radio Zielona Góra Tomasz Nesterowicz z biura prezydenta miasta. Przypomnijmy, że Urząd Zamówień Publicznych nie miał zastrzeżeń co do procedury i rozstrzygnięcia przetargu dając tym samym zielone światło dla rozpoczęcia inwestycji, na którą mieszkańcy miasta czekali kilkanaście lat.

"Zakładamy, że umowę z firmą Skanska podpiszemy 5. sierpnia. Mamy nadzieję, że będzie to początek końca - jak to ujął prezydent Janusz Kubicki - serialu brazylijskiego pt. „Budowa basenu" - powiedział Nesterowicz.
Wykonawca będzie miał dwa lata na postawienie hali i basenu. A niewykluczone, że firma rozpoczęłaby prace jeszcze w tym roku.
Dodajmy, że budowa basenu i hali sportowej to wydatek blisko 150 milionów złotych. Środki będą pochodzić z budżetu miasta, niewykluczone jednak, że uda się pozyskać dofinansowanie z puli unijnej. Początkowo miasto planowało przeznaczyć na inwestycję około 115 milionów złotych, ale radni - na wniosek prezydenta miasta - zgodzili się na przyznanie kolejnych środków zabezpieczających wykonanie najdłużej chyba oczekiwanej inwestycji w mieście.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: