08 lipca 2008

Będzie remont kolejnej kamienicy

Kolejna stara kamienica w centrum Zielonej Góry będzie wyremontowana. Szykuje się remont elewacji i dachu budynku przy al. Niepodległości 23 - kamienicy przy Szkole Muzycznej. Decyzja o nowej elewacji szkoły już zapadła, teraz przyszedł czas na sąsiedni budynek.

„Miasto podpisało dziś umowę z wspólnotą mieszkaniową - właścicielem budynku. Koszty remontu po połowie poniosą miasto i wspólnota” - mówi pełniący obowiązki szefa Fundacji na Rzecz Rewitalizacji Miasta - Edward Nalepa. „To jest centralne miejsce w Zielonej górze” – dodaje.
„Elewacja budynku jest w opłakanym stanie” - mówią zielonogórzanie. „Urząd Miasta powinien dbać o kamienice w centrum Zielonej Góry, bo to wizytówka miasta” – dodają.
Koszt odnowienia kamienicy to 230 tysięcy złotych. 115 tysięcy, które wyłoży miasto, zostanie przeznaczone na elewację budynku. Najprawdopodobniej prace remontowe rozpoczną się już w sierpniu, a zakończą w październiku.

Źródło: rzg.pl

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Wielkie mi hallo z powodu jednej kamienicy. Już cały rok ta wiadomość jest na czołówkach. Jakby tak 10 wyremontowali to by było coś. Zobaczcie sobie jak wyglądają kamienice w południowej części miasta. Noramalnie żal i wstyd.