16 lipca 2008

Boisko będzie dokończone

Wraca sprawa boiska przy Gimnazjum nr 2. Kontrowersje wokół boiska zaczęły się, gdy na dokończenie budowy zabrakło 2 mln złotych. Radni przegłosowali uchwałę, w której zapisano dodatkowy milion na jego rozbudowę. Urząd Miasta ogłosił właśnie przetarg na II etap budowy boiska.

Naczelnik Wydziału Inwestycji Miejskich - Alicja Makarska przypomina, że dokumentacja była podzielona na trzy etapy. Pierwszy został zrealizowany, na drugi właśnie ogłoszono przetarg. Będzie on obejmował budowę m.in. kotłowni i powierzchni boiska. Trzeci etap obejmuje budowę szatni, toalet i natrysków na jego realizację trzeba będzie jeszcze poczekać.
Młodzież, która korzysta z obiektów przy Gimnazjum nr 2 mówi, że zadaszone boisko przydałoby się zwłaszcza w deszczowe dni. Niektórzy narzekają jednak, że obiekty nie są ogólnodostępne. „Dobrze by było, gdybyśmy mogli korzystać z takiego boiska za darmo i w wakacje, bo na osiedlu nie ma gdzie grać w piłkę” – relacjonowali młodzi mieszkańcy pobliskiego osiedla.

Pierwszy etap budowy boiska pochłonął prawie 1 mln 900 tys. złotych. Przetarg na kolejny rozstrzygnięty zostanie na przełomie lipca i sierpnia.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: