23 lipca 2008

Focus Park od środka

9 sal kinowych, galerie handlowe i mini muzeum Polskiej Wełny. To atrakcje, które czekają na zielonogórzan w budowanym Focus Parku. Otwarcie obiektu za niespełna 2 miesiące. Dziś dyrekcja Focus Parku pokazała dziennikarzom jak wyglądają prace budowlane i na jakim są etapie.

Dyrektor projektu Arkadiusz Gawron mówi, że prace postępują zgodnie z planem. Stara część budynku jest odrestaurowana i połączona z nowoczesnym wejściem. Jeden z budynków został odnowiony i zachował swój dawny kształt, a pozostałe zmodernizowano i przystosowano do nowoczesnego wizerunku.
Do Focus Parku prowadzić będą dwa główne wejścia. Cały obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dwa piętra połączą schody i panoramiczna winda. „Otwarcie obiektu zaplanowano 17 września z wielką pompą” - zapowiada dyrektor centrum Focus Park, Jarosław Borsuk nie chcąc jednak zdradzać szczegółów.
W Focus Parku będzie ponad sto sklepów i Cinema City, zatrudnienie znajdzie około pół tysiąca osób.
W wielkim centrum handlowym będzie także miejsce na mini muzeum. Do Polskiej Wełny prowadzić będą odrestaurowane schody zachowane w dawnym kształcie. Sala muzealna będzie jedynym miejscem, gdzie zachowana zostanie oryginalna boazeria. Znajdą się tam zdjęcia fabryki Polskiej Wełny podarowane przez Muzeum Ziemi Lubuskiej.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: