23 lipca 2008

Lesicki: "Są konkrety"

Służbowe spotkania Dariusza Lesickiego zaowocowały kolejnymi inwestycjami w mieście. Gość Ermitaż Ice Cafe opowiadał dziś o tym, jakie firmy już wkrótce zainwestują w Zielonej Górze. Do końca roku jeden z nich pojawi się na Strefie Aktywności Gospodarczej - mówi wiceprezydent. „Otwarty będzie największy serwis marki Renault, prace znajdzie kilkanaście osób. Podpisaliśmy już umowę i do grudnia proces inwestycyjny będzie zakończony” – dodaje Lesicki.

Nieruchomość została odkupiona od firmy makro, więc na gruncie miasto nie zarobiło. Korzyścią będą jednak dodatkowe miejsca pracy i podatki, jakie wpłyną do kasy miasta. "Natomiast ponad 200 miejsc pracy szykuje niemiecka firma z branży chemiczno-medycznej" - mówi Lesicki i zaznacza, że warunkiem jest utworzenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. „Chcemy zwiększyć jej obszar o kilkadziesiąt hektarów” – precyzuje wiceprezydent.
Dariusz Lesicki odparł także zarzuty wielu radnych jakoby w kwestii inwestycji w Zielonej Górze nic się nie działo. "Na razie wiele zależy od studium zagospodarowania przestrzennego, gdy zostaną poczynione pewne ustalenia, będziemy mogli wskazać inwestorom konkretne działki" - dodał. Na głosowanie w sprawie studium będziemy musieli poczekać do 19 sierpnia.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: