24 lipca 2008

Nowa jednostka w listopadzie

Budynek Straży Pożarnej na rogu ulicy Sulechowskiej i Trasy Północnej w listopadzie przestanie straszyć swoim wyglądem. Udało się zdobyć fundusze na budowę. Komenda Straży Pożarnej ogłosiła przetarg na pierwszy etap budowy jednostki ratowniczo-gaśniczej.

„Jest to cześć budynku szkoleniowo-koszarowa. Z budżetu miasta dostaliśmy prawie milion 300 tysięcy złotych i 100 tysięcy z budżetu wojewódzkiego. „Chcemy zrobić dach, elewację, wstawić okna i ścianki działowe wewnątrz obiektu. Mamy nadzieję, że na tę cześć budowy wydamy nie więcej niż milion złotych, a resztę pieniędzy przeznaczymy na kolejne etapy” - mówił komendant miejskiej straży pożarnej Waldemar Michałowski.
W budynku znajdzie się kilkanaście pomieszczeń przeznaczonych m.in. na szatnie i pomieszczenia do ćwiczeń dymnych. Na zewnątrz znajdować się będą miejsca na siedem samochodów, boisko, stumetrowa ścianka wspinaczkowa, a także tor przeszkód.
„W pierwszym etapie zrealizowana zostanie budowa budynku szkoleniowego, a drugi etap ma objąć budowę garaży i parkingu. Na wykończenie budynku chcemy pozyskać pieniądze z Funduszu ochrony środowiska” - dodał komendant. Budynek będzie dwukondygnacyjny, oszklony od strony wschodniej. Na zbudowanie części garażowej potrzebne będzie jeszcze 7 milionów złotych.

Przetarg na pierwszy etap budowy jednostki ratowniczo-gaśniczej przy ulicy Sulechowskiej powinien zostać rozstrzygnięty w ciągu dwóch tygodni.
Najprawdopodobniej na przełomie listopada i października zakończy się pierwszy etap prac.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: