04 lipca 2008

Nowe hipermarkety w mieście?

Szykuje się kolejna poważna inwestycja w mieście. Dwóch zielonogórskich biznesmenów - Zbigniew Bąbelek i Adam Baranowski zaproponowali urzędnikom, aby na dwóch działkach w okolicy Trasy Północnej i Batorego stanęły hipermarkety. Dziś z inwestorami w tej sprawie rozmawia m.in. wiceprzewodniczący Rady Miasta - Jacek Budziński, który był naszym gościem w Ermitaż Ice Café.

15. lipca radni będą dyskutować podczas sesji na planem zagospodarowania przestrzennego miasta. W nowym dokumencie miałby znaleźć się zapis o nowych sklepach wielkopowierzchniowych w mieście. Dzięki temu i miasto i dwóch wspomnianych biznesmenów mogliby zarobić razem nawet 75 mln złotych. „Na ziemi należącej do inwestorów miałoby nastąpić scalenie gruntów” – tłumaczył Budziński.
A mówi się o terenie na osiedlu Na Olimpie czyli na obszarze między hipermarketem Auchan a blokami byłego ogrodnictwa. Część tych terenów jest własnością przedsiębiorców, a część miasta. Jeśli udałoby się scalić grunt to około 40-stu procent terenu należałaby do miasta. Pomysł spodobał się radnemu PiS - Jackowi Budzińskiemu, który uważa, że w tym momencie miasto nie musiałoby wycinać lasu na os. Pomorskim. Chętny do wejścia jest m.in. market Leroy Merlin czy M1.
Do tego tematu będziemy powracać w naszych dzisiejszych wiadomościach.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: