02 lipca 2008

Prezydent o inwestycjach

"Niektóre rzeczy, które założyliśmy na początku kadencji, powoli nabierają realnych kształtów” - mówi prezydent miasta. Janusz Kubicki był dzisiaj naszym gościem w Ermitaż Ice Café. Jako jeden z widocznych plusów wymienił zagospodarowanie dziury po Złotym Domu na deptaku.

Nowoczesny budynek będzie miał ruchome schody i ruchomy taras. Budynki będą połączone i będzie można przejść bezpośrednio na Plac Pocztowy.
Prezydent mówił także o modernizacji stadionu żużlowego. "To jedna z inwestycji, która powinna być zrealizowana w mieście" - zaznacza Janusz Kubicki. Podkreśla jednak, że przyspieszenie prac uniemożliwiają przepisy.
Docelowo na stadionie przy Wrocławskiej ma być 20 tysięcy miejsc. Pieniądze na modernizację zapisane są w planie inwestycyjnym. Miasto czeka też na środki unijne. „Zielona Góra do tej pory nic nie pozyskała, bo nikt nie ogłosił konkursu” - podkreślał się prezydent.
Rozmowa zeszła też na temat pozyskania pieniędzy na boiska szkolne z programu Orlik 2012, o które upominała się była prezydent Bożena Ronowicz. „Zwróciliśmy się do ministerstwa sportu, odesłano nas jednak do Urzędu Marszałkowskiego, a tam dostaliśmy informację, że lista na ten rok jest już zamknięta”- tłumaczył prezydent i obiecał, że Zielona Góra wystartuje w programie w przyszłym roku.
Janusz Kubicki zaznaczył też, że jesteśmy jednym z czterech miast w województwie, które dostało pieniądze na boiska z innego programu. Dofinansowanie w tym przypadku jest takie same – wynosi 30 procent.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: