11 lipca 2008

Przesunięcie głosowania w sprawie studium

„Nie możemy zaakceptować dokumentu, który za miesiąc wyrzucimy do kosza” - tak o przesunięciu głosowania w sprawie studium mówi kierownik biura prezydenta miasta Tomasz Nesterowicz. Wczoraj odbyła się dyskusja prezydenta Kubickiego z przedstawicielami klubów Rady Miasta. Wspólnie zdecydowano, że sesja dotycząca studium zostanie przesunięta o miesiąc. Powód? Trybunał konstytucyjny orzekł, że ograniczenia dotyczące handlu wielkopowierzchniowego są niezgodne z konstytucją.

Za kilka tygodni samorządy nie będą już decydować o tym czy na ich terenie może powstać kolejny hipermarket. "Nie możemy głosować nad dokumentem, który za miesiąc okaże się niezgodny z prawem" - wyjaśnia Tomasz Nesterowicz.
Gdyby okazało się, że studium jest niezgodne z prawem pojawiłoby się wiele problemów z zakończeniem już rozpoczętych inwestycji. Co w takim razie może zmienić się w studium? „Od strony praktycznej niewiele, ale od strony formalnej zmiany mogą być poważne. Jeżeli studium będzie oparte na nieważnym rozwiązaniu prawnym, które ogranicza obywatelom wolność prowadzenia działalności gospodarczej, będziemy musieli rozpocząć pracę nad studium od nowa” – mówi Nesterowicz.

Głosowanie nad studium odbędzie się 19. sierpnia.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: