23 lipca 2008

Zamiast Polanu - Ibis (w innym miejscu)

Szykują się kolejne zmiany w zielonogórskiej branży hotelarskiej. Być może już niedługo z mapy naszego miasta zniknie hotel Polan, w zamian za to bliżej centrum miasta powstanie inny hotel. "W czerwcu zarząd podjął kierunkową decyzję o możliwości sprzedaży hotelu Polan. Jednocześnie, Orbis Grupa Hotelowa analizuje rynek zielonogórski gdyż, w ramach strategii rozwoju spółki, chcemy wybudować dwugwiazdkowy hotel Ibis, bliżej centrum miasta" - poinformowała nas Katarzyna Nowak z Biura Prezesa Zarządu Orbis S.A.

Z zarządem spółki spotkał się niedawno wiceprezydent Dariusz Lesicki. "Orbis będzie musiał liczyć się z nowymi warunkami rynkowymi. W Zielonej Górze pojawił się czterogwiazdkowy Ruben, wkrótce powstanie Campanille, konkurencja będzie bardzo rosła" - mówi wiceprezydent i dodaje, że Polan jest w tej chwili na uboczu i spółka już myśli o jego sprzedaży.
Teren po hotelu Polan mógłby zostać przeznaczony pod budownictwo wielorodzinne. "Jest to obszar dobrze skomunikowany, na pewno budynki wielorodzinne znalazłyby tu swoich najemców" - zaznacza wiceprezydent. A gdzie będzie się znajdował dwugwiazdkowy Ibis? "Miasto zaproponowało spółce kilka lokalizacji" - dodaje Lesicki, ale nie chce zdradzać, jakie to miejsca.
Więcej szczegółów w tej sprawie poznamy najprawdopodobniej po wakacjach.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: