05 sierpnia 2008

Będzie basen.

Wygląda na to, że za 22 miesiące zielonogórzanie będą się kąpać w wytęsknionym i wyczekanym basenie! Godzinę temu, Janusz Kubicki podpisał umowę z firmą Skanska, która wybuduje nam park wodny, połączony z halą widowiskowo-sportową. Uroczyste podpisanie dokumentów odbyło się w zielonogórskiej Palmiarni.

Prezydent dziękował wszystkim współpracownikom i radnym. "Wierzę, że zakończymy to fatum i za niecałe 2 lata pójdziemy razem obejrzeć efekty pracy firmy Skanska" - mówił.

Tak zwany - serial basenowy rozpoczął się już 14 lat temu. Mimo starań i obietnic, żadnemu sprawującemu władzę w mieście zarządowi i radnym, nie udało się doprowadzić do podpisania umowy z wykonawcą. Janusz Kubicki - aktualny prezydent, mówi, że koszmar niepowodzenia "wisiał" i nad nim, a ciężar z serca spadł mu dopiero po podpisaniu dokumentów. "Za mną nieprzespana noc. Budziłem się i denerwowałem, bo zawsze mogło się coś jeszcze wydarzyć. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten obiekt powstał" - przyznaje w rozmowie z Radiem Zielona Góra. "To dla mnie zwycięski dzień, bo moim poprzednikom nie udało się tego osiągnąć. To również sukces wszystkich zielonogórzan" - dodaje prezydent.

Najprawdopodobniej już 19 sierpnia zobaczymy wizualizację obiektu. "A za jakieś dwa/trzy miesiące ruszą prace budowlane. Robiliśmy już kilka takich obiektów w Polsce i zawsze oddawaliśmy je do użytku na czas i w umówionej cenie. Wierzę, że teraz będzie tak samo" - przekonuje dyrektor leszczyńskiego oddziału Skanska, Leszek Kaszuba.
Wszyscy zadają sobie pytanie: jak będzie wyglądało centrum sportowe ? Architekt - Ewa Kucharczyk zdradziła nam kilka szczegółów. "Kształt budynku nazywam roboczo motylem. W głowie i wąsach będą korytarze, które będą rozdzielały gości do poszczególnych części. W lewym skrzydle wielka hala widowiskowa, na 5 tysięcy osób, połączona z mniejszą - treningową halą. W prawym skrzydle gastronomia i basen. A tam oprócz wielu torów mnóstwo atrakcji. Niespotykana - bo bardzo długa (ponad 200 metrów) zjeżdżalnia, druga tak zwana - czarna dziura z niespodziankami świetlnymi, rzeczki, fale, ruchome kamienie, masaże i dużo dużo innych. W kończynach naszego motyla, czyli podziemiach, będzie centrum rozrywkowe - na przykład kręgle" - opowiada architekt.

Przypomnijmy jeszcze, że basen i hala powstaną przy ul. Sulechowskiej, koszt inwestycji to ok. 150 mln złotych, a firma Skanska, wyremontowała nam niedawno Palmiarnię.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: