18 sierpnia 2008

Inwestor nie ucieknie

Nie ma obaw, że długa procedura dotycząca rozszerzenia specjalnej strefy ekonomicznej o tereny przy Trasie Północnej zniechęci niemieckiego inwestora do Zielonej Góry - tak przekonuje wiceprezydent miasta, Dariusz Lesicki. Przypomnijmy; niemiecki koncern zdecyduje się na postawienie zakładu w Zielonej Górze o ile tereny te znajdą się w obszarze strefy ekonomicznej.

Władze miasta otrzymały już wstępną zgodę zarządu Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale trzeba czekać na dopełnienie wszystkich procedur. Chodzi o to, że do dzisiaj nie ma aktów wykonawczych do ustawy, na mocy której KSSSE została rozszerzona. Takie akty - w przekonaniu Lesickiego - pojawią się w połowie października. W tym czasie prezydent miasta wystąpi do zielonogórskich radnych z wnioskiem o włączenie terenów do strefy ekonomicznej.

Wiceprezydent pytany, czy takie procedury nie zniechęcą inwestora, wyraził nadzieję, że tak się nie stanie. Lesicki przypomniał, że niemiecka firma zaplanowała swoją inwestycję na lata 2009/2010.

A dodajmy jeszcze, że firma, która chce postawić swój zakład w Zielonej Górze utworzy ok. 200 nowych miejsc pracy.

Źródło: Rzg.info.pl

Brak komentarzy: