19 sierpnia 2008

Kolejne remonty dróg

Szykują się kolejne poważne inwestycje drogowe w Zielonej Górze. Na dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta radni przyjęli uchwałę w sprawie zmiany budżetu miasta na bieżący rok i przeznaczyli dodatkowe 155 tysięcy złotych na modernizację wiaduktu na ulicy Sulechowskiej. Będą również zmiany na ulicy Jędrzychowskiej, która zostanie wkrótce przebudowana.

Taka decyzja radnych spowoduje, że miasto może starać się o dofinansowanie tych inwestycji ze środków zewnętrznych. Jak mówi wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk, modernizacja wiaduktów wraz z remontem Sulechowskiej to koszt około 15 milionów złotych - 70 procent pokryłyby środki unijne, natomiast przebudowa ulicy Jędrzychowskiej to koszt około 6 milionów i 5 miasto chce pozyskać.

Jeśli chodzi o ulicę Sulechowską to projekt dotyczący jej modernizacji już leży na biurku Marszałka Lubuskiego. Drugi dokument jest w fazie przygotowań. Wiceprezydent Kaliszuk zapewnił, że obie inwestycje mają być realizowane w przyszłym roku. Prace będą toczyć się równolegle.

Całość inwestycji opiewa na kwotę blisko 21 milionów złotych.

Źródło: rzg.info.pl

Brak komentarzy: