19 sierpnia 2008

Nadzwyczajna sesja w ratuszu - Temat: Studium

Sprawa studium zagospodarowania przestrzennego miasta podzieliła zielonogórskich radnych. Od rana w ratuszu miejscy radni debatują nad uchwałą w sprawie przyjęcia dokumentu, który może zmienić oblicze Zielonej Góry. Ponad 600-stronicowe studium zalega w ratuszu od blisko 5 lat i hamuje rozwój naszego miasta.

Do tej pory do głosowania jeszcze nie doszło. Największe kontrowersje wzbudziła sprawa osiedla Braniborskiego. Radni zdecydowali, że kwestia tego osiedla i wysokiego budynku, który ma na nim powstać będzie głosowana osobno - na sesji, która odbędzie się 26. sierpnia.

Wcześniej radni głosowali nad 24 poprawkami do uwag w studium, które zostało przygotowane przez urzędników. Były to uwagi, które zgłaszali mieszkańcy miasta i kwestie, które wzbudziły największe emocje.

Wiadomo już, że przy markecie Auchan nie będzie sklepu wielkopowierzchniowego Leroy Merlin, choć ten teren został przeznaczony pod hipermarkety.

Z decyzji radnych powinni cieszyć się także mieszkańcy osiedla Pomorskiego i okolic. Dziś zadecydowano, że nie będzie wycinki drzew wzdłuż Szosy Kisielińskiej, a to oznacza, że nie pojawią się tam również duże markety. Nie będzie także marketów przy Trasie Północnej naprzeciwko nowej jednostki Straży Pożarnej.

Radni natomiast 19 głosami „za" zdecydowali, że może powstać droga przecinająca Park Piastowski ale z obejściem pomników przyrody.

Źródło: Rzg.info.pl

Brak komentarzy: