26 sierpnia 2008

Przy ul. Źródlanej budują kolejne domy

Zielonogórska firma San-Bud rusza z projektowaniem kolejnych szeregowców przy ul. Źródlanej. - To kameralne osiedle otoczone zielenią - zachwala Hanna Krawczyk, szefowa Apartament Nieruchomości


Kilka tygodni temu zakończył się pierwszy etap budowy domów szeregowych przy ul. Źródlanej w Zielonej Górze. 17 domów utworzyło niewielkie zamknięte osiedle. Każdy dom jest ogrodzony drewnianym płotem. Z zewnątrz budynek może mieć też ciekawe drewniane wykończenia stropów.

Powierzchnia domów to od 108 do 168 m kw. Część budynków jest połączona z zadaszoną wiatą, pod którą można postawić samochód, a kilka domów ma typowe garaże. Wykonawca zapewnił lokatorom wygodne podjazdy do domów. Wjazd na osiedle jest zamykany na bramę sterowaną pilotem.

- Dół domu to przestronna część dzienna. Jest tu m.in. salon z kominkiem, jadalnia, hol, pomieszczenie gospodarcze i łazienka - wymienia Hanna Krawczyk, szefowa Apartament Nieruchomości, która sprzedaje domy przy ul. Źródlanej. Na piętrze domu można znaleźć trzy sypialnie, łazienkę i garderobę.

Domy zaprojektował znany zielonogórski architekt Armand Skowroński. Ile trzeba za nie zapłacić? Od 470 do 630 tys. zł. - Kupujący nie ponosi już jednak kosztów związanych z prowizją dla pośrednika. Dodatkowe opłaty to ok. 2,5 tys. zł za podpisanie umowy notarialnej i sądowej - podkreśla Krawczyk. Kilka ostatnich domów można kupić od ręki już dziś.

Firma San-Bud rozpoczęła już projektowanie kolejnych bliźniaków i szeregowców, które staną przy ul. Źródlanej. Po drugiej stronie Doliny Gęśnika, przy ul. Strumykowej trwa budowa osiedla mieszkaniowego. Tam na początku roku pierwsi lokatorzy odebrali już klucze do swoich mieszkań. Teraz budowane są dodatkowo trzy połączone ze sobą budynki. Łącznie powstanie 131 mieszkań. Każdy blok będzie miał windę. Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji specjalne skrytki np. do przechowywania rowerów czy wózków. Okna mają zewnętrzne rolety, które nie tylko zaciemnią, ale również wygłuszą mieszkanie. Dziedziniec między budynkami zostanie zagospodarowany na teren rekreacyjny - z placem zabaw, ławeczkami i zielenią. Pod placem znajdą się podziemne garaże. Metr kwadratowy mieszkania w apartamentowcu to 4,2 tys. zł. Za 54-metrowe mieszkanie trzeba zatem zapłacić blisko 230 tys. zł.

Źródło: Gazeta Wyborcza Zielona Góra

Brak komentarzy: